Items tagged with the word "rallytoko"

Web pages

Course categories

Courses


Title
Time
Trainer(s)
/
TOKO & rally-toko päiväryhmä 5 krt | Noora
TOKO & rally-toko päiväryhmä 5 krt | Noora
20.10. - 15.12.26
11:00-11:50 Tuesdays
Noora Tihtonen
Eläinpalvelu Feeniks
 
Rally-toko ALO-MES -valmennus 5 krt | Noora
Rally-toko ALO-MES -valmennus 5 krt | Noora
25.10. - 20.12.26
14:00-14:50 Sundays
Noora Tihtonen
Eläinpalvelu Feeniks
 
Hajutyöskentelyn päiväryhmä 4 krt | Noora
Hajutyöskentelyn päiväryhmä 4 krt | Noora
27.10. - 08.12.26
11:00-12:00 Tuesdays
Noora Tihtonen
Eläinpalvelu Feeniks
 
Rally-tokon kisamaiset ratatreenit ALO-AVO-SEN
Rally-tokon kisamaiset ratatreenit ALO-AVO-SEN
07.11.26
13:30-14:30 Saturdays
2 trainers
Eläinpalvelu Feeniks
 
Rally-tokon kisamaiset ratatreenit ALO-AVO-SEN
Rally-tokon kisamaiset ratatreenit ALO-AVO-SEN
07.11.26
14:30-15:30 Saturdays
2 trainers
Eläinpalvelu Feeniks
 
Rally-tokon kisamaiset ratatreenit VOI-MES
Rally-tokon kisamaiset ratatreenit VOI-MES
07.11.26
12:45-13:30 Saturdays
2 trainers
Eläinpalvelu Feeniks
 
Rally-toko ALO-MES -valmennus 4 krt | Noora
Rally-toko ALO-MES -valmennus 4 krt | Noora
08.11. - 20.12.26
13:00-13:50 Sundays
Noora Tihtonen
Eläinpalvelu Feeniks
 
Rally-tokoa pennuille ja aikuisille
Rally-tokoa pennuille ja aikuisille
09.11. - 23.11.26
18:00-18:55 Mondays
Kati Kekäläinen
Labradorinnoutajakerho ry
 
Rally-TOKO Jatkokurssi A
Rally-TOKO Jatkokurssi A
20.10. - 17.11.26
20:10-20:55 Tuesdays
Anette Luutikivi
Taidogas
 
Tavoitteellisten Pentujen ja Junnujen Valmennus
Tavoitteellisten Pentujen ja Junnujen Valmennus
23.10. - 20.11.26
18:20-19:05 Fridays
Hanna Laine
Taidogas
 
Rally-TOKOn Jatkokurssi B - ratakurssi
Rally-TOKOn Jatkokurssi B - ratakurssi
25.10. - 22.11.26
15:20-16:20 Sundays
Hanna Laine
Taidogas
 
Rally-TOKOn Alkeiskurssi
Rally-TOKOn Alkeiskurssi
30.10. - 20.11.26
20:10-20:55 Fridays
Hanna Laine
Taidogas
 
Rally-TOKOn Alkeiskurssi
Rally-TOKOn Alkeiskurssi
03.11. - 24.11.26
19:20-20:05 Tuesdays
Sanna Rintala
Taidogas
 
Rally-TOKOn alokasluokan kisavalmennus (jokatoinen viikko)
Rally-TOKOn alokasluokan kisavalmennus (jokatoinen viikko)
04.11.26 - 10.03.27
11:30-12:30 Wednesdays
Annaliina Tolppa
Taidogas
 
Rally-TOKOn Alkeiskurssi
Rally-TOKOn Alkeiskurssi
05.11. - 10.12.26
20:15-21:00 Thursdays
Susanna Lindholm
Taidogas
 
Rally-TOKOn Alkeiskurssi
Rally-TOKOn Alkeiskurssi
21.11. - 19.12.26
14:30-15:15 Saturdays
Sanna Rintala
Taidogas
 
Rally-TOKOn Jatkokurssi B - ratakurssi
Rally-TOKOn Jatkokurssi B - ratakurssi
24.11. - 15.12.26
20:10-20:55 Tuesdays
Anette Luutikivi
Taidogas
 
Rally-TOKO Jatkokurssi A
Rally-TOKO Jatkokurssi A
29.11. - 20.12.26
15:30-16:15 Sundays
Hanna Laine
Taidogas
 
Rally-TOKO Jatkokurssi A
Rally-TOKO Jatkokurssi A
01.12. - 22.12.26
20:10-21:10 Tuesdays
Sanna Rintala
Taidogas
 
Rally-TOKOn Alkeiskurssi (jokatoinen viikko aamuisin)
Rally-TOKOn Alkeiskurssi (jokatoinen viikko aamuisin)
06.01. - 17.03.27
10:00-10:45 Wednesdays
Annaliina Tolppa
Taidogas
 
Rally-toko ratatreeni ALO/AVO
Rally-toko ratatreeni ALO/AVO
18.10.26
11:00-12:00 -
Laura Lamminsivu
Dog Team Oy
 
Rally-toko ratatreeni ALO-MES | Riia
Rally-toko ratatreeni ALO-MES | Riia
27.10.26
17:00-17:55 -
Riia Lehti
Dog Team Oy
 
Rally-toko teema: askeltehtävät & hyppy | Riia
Rally-toko teema: askeltehtävät & hyppy | Riia
03.11.26
17:00-17:55 -
Riia Lehti
Dog Team Oy
 
Rally-toko valkkuryhmä (puolikas kausi) | Riia
Rally-toko valkkuryhmä (puolikas kausi) | Riia
03.11. - 15.12.26
16:00-16:55 Tuesdays
Riia Lehti
Dog Team Oy
 
Rally-toko ratatreeni AVO/MES | Riia
Rally-toko ratatreeni AVO/MES | Riia
04.11.26
17:00-17:55 -
Riia Lehti
Dog Team Oy
 
Rally-toko teema: käännökset, sivuaskeleet & kutsutehtävät | Riia
Rally-toko teema: käännökset, sivuaskeleet & kutsutehtävät | Riia
10.11.26
17:00-17:55 -
Riia Lehti
Dog Team Oy
 
Rally-toko AVO/VOI | Emma
Rally-toko AVO/VOI | Emma
15.11. - 20.12.26
18:30-19:30 Sundays
Emma Koskela
Dog Team Oy
 
Rally-toko VOI/MES | Emma
Rally-toko VOI/MES | Emma
15.11. - 20.12.26
19:30-20:30 Sundays
Emma Koskela
Dog Team Oy
 
Rally-toko alkeet/ALO I Laura
Rally-toko alkeet/ALO I Laura
16.11. - 14.12.26
17:00-17:55 Mondays
Laura Lamminsivu
Dog Team Oy
 
Rally-toko ALO-AVO | Riia
Rally-toko ALO-AVO | Riia
17.11. - 15.12.26
17:00-17:55 Tuesdays
Riia Lehti
Dog Team Oy
 
Rally-toko ratatreeni ALO/AVO
Rally-toko ratatreeni ALO/AVO
29.11.26
10:00-11:00 -
Laura Lamminsivu
Dog Team Oy
 
Rally-toko alkeet/alo aamuryhmä | Riia
Rally-toko alkeet/alo aamuryhmä | Riia
07.12.26 - 11.01.27
10:30-11:30 Mondays
Riia Lehti
Dog Team Oy
 
Rally-toko ratatreeni ALO/AVO
Rally-toko ratatreeni ALO/AVO
13.12.26
10:00-11:00 -
Laura Lamminsivu
Dog Team Oy
 
Rallytoko Alkeet - Kurssi 5krt
Rallytoko Alkeet - Kurssi 5krt
19.10. - 16.11.26
20:00-20:45 Mondays
Riikka Timonen
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Jatko 1 / Rata ALO - Kurssi 5krt
Rallytoko Jatko 1 / Rata ALO - Kurssi 5krt
19.10. - 16.11.26
18:00-18:45 Mondays
Riikka Timonen
Taitoa tassuihin
 
Takapää Haltuun - Tunti
Takapää Haltuun - Tunti
21.10.26
16:00-16:45 -
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Alkeet - Kurssi 6krt
Rallytoko Alkeet - Kurssi 6krt
26.10. - 30.11.26
17:00-17:45 Mondays
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Alkeet - Kurssi 4krt
Rallytoko Alkeet - Kurssi 4krt
29.10. - 19.11.26
20:00-20:45 Thursdays
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Pennusta kisakoiraksi - Kurssi 8krt
Pennusta kisakoiraksi - Kurssi 8krt
01.11. - 20.12.26
11:00-11:45 Sundays
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Seuraamisen Tehotreeni toko/Rallytoko - Tunti
Seuraamisen Tehotreeni toko/Rallytoko - Tunti
04.11.26
16:00-16:45 -
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Alkeet - Kurssi 6krt
Rallytoko Alkeet - Kurssi 6krt
09.11. - 14.12.26
16:00-16:45 Mondays
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Alokasluokka - Kurssi 6krt
Rallytoko Alokasluokka - Kurssi 6krt
11.11. - 16.12.26
16:00-16:45 Wednesdays
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Alokasluokka - Kurssi 6krt
Rallytoko Alokasluokka - Kurssi 6krt
15.11. - 20.12.26
13:00-13:45 Sundays
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Alokasluokka - Kurssi 4krt (joka toinen viikko)
Rallytoko Alokasluokka - Kurssi 4krt (joka toinen viikko)
20.11.26 - 15.01.27
20:00-20:45 Fridays
Riikka Timonen
Taitoa tassuihin
 
Kokeile Rallytokoa - Tunti
Kokeile Rallytokoa - Tunti
23.11.26
19:00-19:45 -
Riikka Timonen
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Ratatreeni ALO - Tunti
Rallytoko Ratatreeni ALO - Tunti
23.11.26
20:00-20:45 -
Riikka Timonen
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Alokasluokka - Kurssi 4krt
Rallytoko Alokasluokka - Kurssi 4krt
26.11. - 17.12.26
20:00-20:45 Thursdays
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Alkeet - Kurssi 4krt
Rallytoko Alkeet - Kurssi 4krt
30.11. - 21.12.26
19:00-19:45 Mondays
Riikka Timonen
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Alokasluokka - Kurssi 4krt
Rallytoko Alokasluokka - Kurssi 4krt
07.12. - 28.12.26
17:00-17:45 Mondays
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Ratatreeni ALO-MES - Tunti
Rallytoko Ratatreeni ALO-MES - Tunti
13.12.26
17:00-17:45 -
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Ratatreeni ALO-MES - Tunti
Rallytoko Ratatreeni ALO-MES - Tunti
20.12.26
17:00-17:45 -
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Ratatreeni ALO-MES - Tunti
Rallytoko Ratatreeni ALO-MES - Tunti
21.12.26
16:00-16:45 -
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Ratatreeni ALO - Tunti
Rallytoko Ratatreeni ALO - Tunti
28.12.26
20:00-20:45 -
Riikka Timonen
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Ratatreeni ALO-MES - Tunti
Rallytoko Ratatreeni ALO-MES - Tunti
28.12.26
16:00-16:45 -
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Kokeile Rallytokoa - Tunti
Kokeile Rallytokoa - Tunti
28.12.26
19:00-19:45 -
Riikka Timonen
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Ratatreeni ALO-MES - Tunti
Rallytoko Ratatreeni ALO-MES - Tunti
03.01.27
12:00-12:45 -
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Kokeile Rallytokoa - Tunti
Kokeile Rallytokoa - Tunti
03.01.27
13:00-13:45 -
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Ratatreeni ALO - Tunti
Rallytoko Ratatreeni ALO - Tunti
04.01.27
20:00-20:45 -
Riikka Timonen
Taitoa tassuihin
 
Kokeile Rallytokoa - Tunti
Kokeile Rallytokoa - Tunti
04.01.27
19:00-19:45 -
Riikka Timonen
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Alokasluokka - Kurssi 6krt
Rallytoko Alokasluokka - Kurssi 6krt
04.01. - 08.02.27
17:00-17:45 Mondays
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Alkeet - Kurssi 6krt
Rallytoko Alkeet - Kurssi 6krt
04.01. - 08.02.27
16:00-16:45 Mondays
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Pennusta kisakoiraksi - Kurssi 8krt
Pennusta kisakoiraksi - Kurssi 8krt
07.01. - 25.02.27
20:00-20:45 Thursdays
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Ratatreeni ALO-MES - Tunti
Rallytoko Ratatreeni ALO-MES - Tunti
10.01.27
12:00-12:45 -
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Alkeet - Kurssi 6krt
Rallytoko Alkeet - Kurssi 6krt
10.01. - 14.02.27
13:00-13:45 Sundays
Olivia Byysing
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Alokasluokka - Kurssi 6krt
Rallytoko Alokasluokka - Kurssi 6krt
11.01. - 15.02.27
20:00-20:45 Mondays
Riikka Timonen
Taitoa tassuihin
 
Rallytoko Alkeet - Kurssi 6krt
Rallytoko Alkeet - Kurssi 6krt
11.01. - 15.02.27
19:00-19:45 Mondays
Riikka Timonen
Taitoa tassuihin
 

Products

Koirakoulu KompassiToko ja rally-toko
Koirakoulu KompassiMerkkikartio painava
Koirakoulu KompassiMerkkikartio, 40cm korkea
Koirakoulu KompassiRuutunauha 3x3m ilman kiinnityslenkkejä
Koirakoulu KompassiRuutunauha 3x3m kiinnityslenkeillä
Koirakoulu KompassiSorvattu puinen noutokapula
Koirakoulu KompassiMerkkikartio matala, 6cm
Koirakoulu KompassiOhjatun noudon kapula, iso
Koirakoulu KompassiOhjatun noudon kapula, keskikokoinen
Koirakoulu KompassiOhjatun noudon kapula, pieni
Koirakoulu KompassiPunainen merkkikartio, 23cm korkea
Koirakoulu KompassiTunnistusnoutokapulat, 10kpl
Koirakoulu KompassiZayma pallolelu keinokarvalla ja joustokahvalla
TaidogasALE Heinäkuun kortti. Voimassa 1.7.-31.7.2024
TaidogasALE Kesän kuukausikortti. Voimassa 1.8.-31.8.2024
TaidogasKausikortti 1.1.-30.6.2024
TaidogasKausikortti 1.1.2024-31.3.2024
TaidogasKausikortti 1.2.2024-31.3.2024
TaidogasKausikortti 1.3.-31.5.2024
TaidogasKausikortti. Voimassa 1.1.-30.4.2025
TaidogasKausikortti. Voimassa 1.11.-31.12.2024
TaidogasKausikortti. Voimassa 1.11.-31.3.2025
TaidogasKausikortti. Voimassa 1.12.-31.3.2024
TaidogasKesäkortti. Voimassa 1.6.-31.8.2024
TaidogasSyyskauden kortti. Voimassa 1.10.-1.31.2024
TaidogasSyyskauden kortti. Voimassa 1.10.-31.12.2024
TaidogasSyyskauden kortti. Voimassa 1.9.-31.12.2024
Dog Team OyMotoriikka ja kohdetyöskentely
Dog Team OyNose work
Dog Team OyNoutokapula
Dog Team OyTreenitarvikkeet
Dog Team OyHexa liina pinkki 5m
Dog Team OyHydrolaatit
Dog Team OyJumppakoroke
Dog Team OyOhjatunnoudon kapula, iso
Dog Team OyOhjatunnoudon kapula, keskikoko
Dog Team OyTarget/markkeri
Dog Team OyKosketuskeppi, teleskooppivarsi
Dog Team OyPurkkiteline
Taitoa tassuihinRallytoko kyltit
Taitoa tassuihinRallytokon kyltit

Files

Labradorinnoutajakerho ryIMG-20240211-WA0010 (002).jpg
TaidogasRallytoko
Koira-Tallikoiratalli (38) (1).JPG